دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶,Jul 17 2017
بیایید خط کش ها را عوض کنیم! محسن سلیم:

بیایید خط کش ها را عوض کنیم!

ما انسانها معمولا برای قضاوتهایمان درباره محیط اطراف خود یک سری خط کشهایی داریم که بقیه را بر اساس آنها می سنجیم.

 

 

لادستان- در عرصه سیاست هم برای اندازه گیری افراد مختلف و قضاوت درباره آنها، خط کش هایی وجود دارد. معیاری سالیان سال است در کشور ما وجود دارد به نام اصلاح طلب-اصولگرا. مدت نسبتا زیادی است که بسیار از مردم ما، سیاستمداران کشور را بر این اساس تقسیم بندی میکنند و قضاوت های خود درباره آنان را به وسیله ی اندازه گیری با این خط کش نتیجه میگیرند.


-اما اگر به دیدگاه های پدر این امت و دلسوز این نظام و انقلاب، امام خامنه ای، مراجعه کنیم می بینیم که خط کش متفاوتی برای اندازه گیری و سنجش افراد استفاده میکنند. (در پی نوشت ها میتوانید ببینید)


-شاید این تعابیر اصلاح طلب و اصولگرا و اعتدالیون و انحرافیون و تعابیر اینچنینی رایج باشد، اما انسان مؤمن و انقلابی زیرک است و معیار خود را درست تر و دقیق تر از اینها انتخاب می کند.


✅حسن ختام باشد با سخن شهید مظلوم دکتر بهشتی که می فرمایند: «یکی از مصیبت های زمان ما این است که اشخاص دارند کم کم جایگزین ارزش ها می شوند.»

-پ.ن1:
«بنده دعوای اصلاح طلب و اصولگرا را هم قبول ندارم؛ من این تقسیم بندی را غلط می دانم. نقطه ی مقابل اصولگرا، اصلاح طلب نیست؛ نقطه مقابل اصلاح طلب، اصولگرا نیست ... نقطه ی مقابل اصلاح طلبی، افساد است. بنده معتقد به اصولگرای اصلاح طلبم؛»
۱۳۸۴/۰۲/۱۹ - بیانات در دیدار جمعی از دانشجویان استان کرمان
http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=3290

-پ.ن2:
«این غلط است که ما کشور یا فعالان سیاسی را به اصولگرا و اصلاح‌طلب تقسیم کنیم: اصولگرا و فلان؛ نه.اصولگرایی متعلق به همه‌ی کسانی است که به مبانی انقلاب معتقد و پایبندند و آنها را دوست میدارند؛ حالا اسمشان هر چه باشد.»
۱۳۸۵/۰۳/۲۹ - بیانات در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی
http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=3344

-پ.ن3:
«من بارها گفته‌ام که برای من این تقسیمات اصولگرا و اصلاح‌طلب و اصلاح‌طلب مدرن و سنّتی و از این حرفهایی که میزنند، مطرح نیست؛ من به این اسمها اصلاً اهمّیّتی نمیدهم و توجّه ندارم؛ به محتواها کار دارم؛»
http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=33694
۱۳۹۵/۰۴/۱۲ - بیانات در دیدار جمعى از دانشجویان

محسن سلیم
 


  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

بیایید خط کش ها را عوض کنیم!

آخــریـــن اخبـــــار